Galeria

18Styczeń Podsumowanie I semestru

Od 18 stycznia 2021r. oddział przedszkolny i klasy I – III uczą się stacjonarnie na terenie szkoły. Klasy IV – VIII nadal pracują zdalnie w aplikacji Microsoft Teams. Przypominamy, że zgodnie ze Statutem naszej szkoły pierwszy semestr kończy się w ostatni piątek stycznia. W związku z tym nadszedł czas na wystawianie ocen za I semestr. Ci, którzy nieco zaniedbali w obowiązkach szkolnych i chcą choć trochę to poprawić, to najwyższy czas by to zrobić. Powodzenia!

Czytaj więcej...
 
06Styczeń Ferie zimowe 2021

W tym roku ferie zimowe odbywają się w takim samym dla wszystkich uczniów terminie 4 – 17 stycznia 2021. Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo i zapobiec nowym zakażeniom. Szkoda, że nie ma śniegu, wtedy w naszej okolicy czulibyśmy się jak w górach i można byłoby odświeżyć sanki, narty. Jest jak jest, ale żeby się nie zanudzić można skorzystać z różnych propozycji. Zajrzyjcie więc, na stronę www.feriebeznudy.pl jest tam zbiór ciekawych działań – liczne eksperymenty, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności. Również w telewizji od poniedziałku do piątku jest blok programowy „Ferie z TVP”, a radiu „Zima z Radiem”, „Ferie z Trójką”. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Nie spędzajcie jednak całych dni przed komputerem lub telewizorem. Koniecznie znajdźcie czas na choć krótki spacer i czytanie książek.

Czytaj więcej...
 
22Grudzień Świąteczne życzenia
wtorek, 22, grudzień 2020 21:14

W dniu 22 grudnia 2020 r. wraz z dziećmi z oddziału przedszkolnego podtrzymaliśmy szkolną tradycję i zebraliśmy się na szkolnym opłatku. Odświętnie ubrani przedszkolacy wysłuchali fragmentu Pisma św. mówiącego o narodzeniu Pana Jezusa, który odczytała pani Henryka Miksza. Wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Po czym pani katechetka rozdała opłatek, którym nie dzieliliśmy się jak co roku tylko każdy spożył swój kawałek. Pani dyrektor złożyła życzenia, dotyczące głównie tego, by wszystkim dopisywało zdrowie, by ustała epidemia i wszyscy uczniowie mogli wrócić do szkoły. Na koniec przedszkolacy wraz ze swoją wychowawczynią  zaśpiewali pastorałkę, której uczyli się na zajęciach. Wesołych Świąt!!!

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
15Grudzień Dziecięcy Telefon Zaufania
wtorek, 15, grudzień 2020 21:07

W związku z panującą pandemią koronawirusa oraz wiążącymi się z nią przymusem izolacji, ograniczenia kontaktów, w tym też utrudnionej możliwości uzyskania pomocy psychologicznej, Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychiczny:

  • całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12,
  • dedykowany młodym ludziom czat internetowy prowadzony przez profesjonalnych psychologów.

Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko uzyskać może natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.  Dzwoniący pod numer telefonu zaufania nie ponoszą żadnych kosztów. Także czat internetowy ma charakter nieodpłatny, nie wymaga logowania ani instalowania aplikacji. Komunikacja odbywa się na stronie internetowej rzecznika – brpd.gov.pl, a obsługujący czat eksperci są osobami profesjonalnie przygotowanymi do udzielania dzieciom i młodzieży takiego wsparcia.

Czytaj więcej...
 
07Grudzień Prezenty mikołajkowe
poniedziałek, 07, grudzień 2020 21:05

Mimo trudnego czasu pandemii św. Mikołaj nie zapomniał o naszych uczniach. Dzięki współpracy z Mikołajem pana wójta i władz gminy do naszej szkoły przybyły prezenty dla każdego ucznia. W dniu 4 grudnia 2020 r. można było odebrać prezenty z zachowaniem zasad sanitarnych. Tylko dzieci przedszkolne mogły bez przeszkód cieszyć się prezentami i innymi zajęciami związanymi z tym wydarzeniem. Składamy serdeczne podziękowania władzom naszej gminy i życzymy dalszej dobrej współpracy ze św. Mikołajem.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
01Grudzień Andrzejki w oddziale przedszkolnym
wtorek, 01, grudzień 2020 22:10

Szkoła pod koniec listopada co roku rozbrzmiewała tańcami, zabawami, gdyż w tym czasie organizowane były zabawy andrzejkowe. Wiemy, że ten rok jest inny i w budynku szkolnym panuje raczej cisza. Inaczej było 30 listopada 2020r. – panie Joanna Zdybel – Szczur i Justyna Łupina zorganizowały „andrzejki” dla przedszkolaków. Prócz pląsów przy muzyce, dzieci brały udział w prostych, wesołych wróżbach dotyczących przyszłości, którą przepowiadały im kubeczki z ukrytymi obrazkami, ciasteczka z wróżbą, a także serca z imionami dziewcząt i chłopców, nazwami zawodów oraz tradycyjna wróżba z ustawianiem butów. W ten sposób dzieci uczą się polskich tradycji.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
10Listopad Szkoła do hymnu
wtorek, 10, listopad 2020 16:25

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji organizowanej przez MEN „Szkoła do hymnu”. W dniu 10 listopada 2020r. w klasie z monitorem interaktywnym zebrali się przedszkolacy, a pozostali uczniowie łączyli się przez aplikację internetową i o godz. 1111 zaśpiewaliśmy 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób uczciliśmy tegoroczną 102 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. 

 

Czytaj więcej...
 
05Listopad „Mała książka – wielki człowiek” w szkolnej bibliotece
czwartek, 05, listopad 2020 16:21

W dniu 5 listopada 2020 roku uczniowie klasy pierwszej otrzymali Wyprawkę Czytelniczą w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki promującej czytanie pt: „Mała książka – wielki człowiek”. Jest to przygotowana specjalnie dla pierwszoklasistów książka „Pierwsze abecadło”. Oprócz książki w Wyprawce Czytelniczej pierwszoklasiści otrzymali broszurę pt.: „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, która jest zarówno poradnikiem dla rodziców podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki. Dla pierwszoklasistów przygotowano także Kreatywny alfabet, czyli plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania. Kampania Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” realizowana jest od 2017 roku ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 

Więcej artykułów…

  1. Żeby zdrowym być trzeba mleko pić
  2. Szkoła pamięta 2020
  3. Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2020
poprz.12345678910nast.