Nauka pływania

W tym roku szkolnym, jak i w poprzednich, chętni uczniowie z klasy II i III korzystali z bezpłatnych wyjazdów na basen. Dzieci miały taką możliwość, gdyż Gmina Turobin od kilku lat uczestniczy w Ogólnopolskim programie nauki pływania pod patronatem Ministerstwa Sportu.  Od marca do końca maja 2018r. było zorganizowane dziesięć wyjazdów na basen „Otylia” do Janowa Lubelskiego. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele według ustalonego harmonogramu. W trakcie pobytu na obiekcie dzieci pod okiem instruktora poznawały podstawy pływania, uczyły się właściwego zachowania w wodzie jak i na basenie. Miały również czas przewidziany dla siebie. Najczęściej korzystały wtedy z brodzików i zjeżdżalni. Był to miło spędzony czas poświęcony zarówno na naukę pływania jak i na rekreacje.