Galeria

Gminny Dzień Dziecka

W niedzielę 3 czerwca 2018r. przy naszej szkole odbyło się gminne święto z okazji Dnia Dziecka. Impreza rozpoczęła się około godz. 15. Zainaugurował ją przewodniczący Rady Gminy pan Stanisław Górny. W krótkim wystąpieniu złożył dzieciom życzenia i zachęcił do udziału w zabawach. W święcie uczestniczyli także zastępca wójta pan Józef Biziorek oraz dyrektorzy ze szkół z terenu gminy pani Małgorzata Sikora i pan Wiesław Białek. Zgromadzone dzieci chętnie brały udział w konkursach, które z pozoru wydawały się łatwe, jednak potrzeba było trochę sprytu, by je wykonać. Największym powodzeniem cieszyły się wyścigi ślimaków, strzelanie z wielkiej procy, wyścigi mydeł, wyścigi żab, stawianie butelki za pomocą wędki. Za ukończenie konkurencji dzieci otrzymywały słodkie nagrody. Olbrzymim powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy, które wykonywała nasza nauczycielka plastyki pani Czesława Bida, z pomocą uczennicy klasy IV Magdy. Około godz. 16 obejrzeliśmy pokaz musztry i strzelania z dawnej broni palnej w  wykonaniu Towarzystwa Miecza i Szabli z Zamościa.

Po prezentacji chętne dzieci mogły poćwiczyć strzelanie z łuku, walkę na miecze. Oczywiście wszystko z zachowaniem bezpieczeństwa. Kolejnym punktem programu był występ Kapeli Turobińskiej, która zagrała i zaśpiewała przeboje z repertuaru dziecięcego i dla dorosłych. Wraz z Kapelą zaprezentowała się Ania z naszego oddziału przedszkolnego. Bez żadnej tremy zaśpiewała piosenkę pt.: „Lato czeka”. Cieszymy się, że rozwija się wśród nas talent muzyczny. Przez cały czas trwania imprezy można było konsumować różne pyszności – kiełbaski z grilla, gofry z bitą śmietaną i owocami, naleśniki, różne rodzaje ciast, kompot ze świeżych owoców. O przygotowanie i serwowanie tych dań zatroszczyli się rodzice naszych uczniów. Zabawy przygotowały panie pracujące w Gminnej Bibliotece, a przebieg zabaw nadzorowały panie nauczycielki z naszej szkoły. Święto było udane, dzieci usatysfakcjonowane, gdyż każde zdobyło przynajmniej jedną słodką nagrodę. A cała impreza przyczyniła się do integracji lokalnego środowiska.

Zdjęcia w galerii.