Akcja czytelnicza ,,Jak nie czytam, jak czytam”

W dniu 11 czerwca 2018 r. uczniowie naszej szkoły już po raz drugi przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo, żeby ustanowić rekord czytania książek w jednym momencie. Akcję tę organizuje czasopismo,, Biblioteka w szkole”, a na terenie naszej szkoły zorganizowała ją pani Elżbieta Rybicka – bibliotekarz szkolny. Celem akcji było pokazanie, że dzieci i młodzież czytają więcej niż dorośli, a szkoła to najlepsze miejsce do pracy nad fatalnymi wskaźnikami czytelnictwa (według badań Biblioteki Narodowej aż 62 % Polaków w 2017 roku nie przeczytało żadnej książki). W naszej szkole czyta się dużo książek a uczniowie bardzo chętnie korzystają ze zbiorów biblioteki szkolnej i uczestniczą w wielu przedsięwzięciach aktywizujących czytelnictwo. W tym dniu wszystkie dzieci z książką w ręce spotkały się na placu przed szkołą, aby zademonstrować swoje zainteresowania czytelnicze. Każdy uczeń miał okazję zaprezentować wybraną przez siebie książkę i przeczytać jej fragment. Takie wydarzenie, zdaniem organizatorów, ma wywołać miłe skojarzenia, tak by  książka kojarzyła się z rozrywką, a nie szkolnym obowiązkiem.