Galeria

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020

W dniu 2 września przywitaliśmy kolejny rok szkolny 2019/2020. O godz. 800  w kościele w Gilowie ks. proboszcz Wiesław Klimek odprawił mszę św. w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli. O godz. 900 rozpoczęła się uroczystość w sali gimnastycznej, na którą przybyli przedstawiciele organu prowadzącego szkołę – pan Piotr Maciąg zastępca wójta i pani Teresa Bęcała radna gminy Turobin. W tym dniu nie mogliśmy zapomnieć o ważnych wydarzeniach z dziejów naszego kraju  – 80 lat temu Niemcy hitlerowskie napadły na Polskę i rozpoczęła się II wojna światowa. W związku z tym, by upamiętnić te wydarzenia, przybliżyć uczniom klimat grozy tamtych dni przedstawione zostały krótkie filmy p.t.: „A więc wojna – tak rozpoczęła się II wojna światowa” oraz „IPN Niezwyciężeni”. Uczciliśmy też minutą ciszy poległych w obronie Ojczyzny. Z kolei pani dyrektor Jolanta Dzwolak omówiła organizację pracy w naszej szkole oraz złożyła życzenia pomyślności w nowym roku szkolnym. Również nasi goście skierowali do uczniów, rodziców i nauczycieli miłe słowa, życząc wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w szkole. Następnie uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami klas.

Zdjęcia w galerii.