Galeria

Dzień Nauki Polskiej

W środę 19 lutego 2020r. po raz pierwszy obchodzony był Dzień Nauki Polskiej. Nowe święto państwowe jest wyrazem uznania dla dokonań wybitnych polskich naukowców. Data obchodów została wyznaczona w rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Nasza szkoła włączyła się w obchody tego święta. Najpierw pani dyrektor Jolanta Dzwolak wytłumaczyła idee tego spotkania, po czym wręczyła stypendia pieniężne uczniom z klas IV – VIII, którzy uzyskali średnią ocen 4,75 i wyżej. Uczeń klasy VII Karol Łukasik, który ma najwyższą średnią ocen w naszej szkole przedstawił wszystkim prezentację o polskich naukowcach i ich dokonaniach. Do grona najwybitniejszych naukowców, oprócz Mikołaja Kopernika, zaliczają się Maria Skłodowską – Curie, Jan Heweliusz, Ignacy Łukasiewicz, Zygmunt Wróblewski, Karol Olszewski, Henryk Arctowski, Stefan Banach, Jan Czochralski, Ludwik Hirszfeld. Po prezentacji nagrody otrzymali uczniowie, którzy w I semestrze mieli 100% frekwencję oraz laureat szkolnego konkursu informatycznego – Karol Łukasik. Może rośnie nam kolejny naukowiec? Wszystkim naszym uczniom życzymy sukcesów w nauce.

Zdjęcia w galerii.