Galeria

Nasz sukces w regionalnym konkursie – Projekt z ZUS

Już po raz drugi nasza szkoła brała udział w projekcie edukacyjnym dla szkół podstawowych pod hasłem ,,Projekt z ZUS” organizowanym przez Centralę ZUS. Celem projektu było upowszechnienie wiedzy uczniów szkół podstawowych o ubezpieczeniach społecznych. Projekt realizowała pani Elżbieta Rybicka na lekcjach wiedzy o społeczeństwie w klasie VIII. Zajęcia dotyczące ubezpieczeń społecznych prowadzone były na podstawie materiałów otrzymanych od ZUS. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się: czym są ubezpieczenia społeczne, jakie są ich rodzaje, komu i jakie świadczenia przysługują oraz na czym polega reforma emerytalna w Polsce. Na koniec projektu uczniowie mieli za zadanie wykonać prace w formie filmu, plakatu lub komiksu. Nasza uczennica Katarzyna Szewczyk wykonała komiks pod tytułem: Dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne? Pod koniec czerwca otrzymaliśmy informację, że praca Kasi zajęła II miejsce na etapie regionalnym konkursu. Otrzymała ona dyplom i nagrody. Gratulujemy i cieszymy się ze wspólnego sukcesu!

Zdjęcia w galerii.