O konkursach polonistycznych słów kilka

Zbliża się koniec roku szkolnego, więc czas na podsumowanie osiągnięć uczniów. Tuż przed nauczaniem zdalnym – 11 marca 2020r. odbył się w naszej szkole Dzień Języka Polskiego. Uczniowie klas IV- VII przygotowali z tej okazji recytacje wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Wszyscy uczniowie zasłużyli na słowa pochwały za chęć ukazania swoich umiejętności recytatorskich oraz za odwagę wystąpienia przed całą społecznością szkolną. I za to wielkie podziękowania. Jednak regulamin konkursu przewiduje l, II oraz III miejsce i wytypowana do oceny recytacji uczniów Komisja zobowiązana była wybrać spośród występujących uczniów laureatów, którzy wyróżnili się podczas recytacji. Podsumowanie konkursu przedstawia się następująco:

I miejsce –    Kinga Kwietniewska –  ,, Lokomotywa"

II miejsce –   Magdalena Czerpak – ,,Ptasie radio"

III miejsce –  Karol Łukasik – ,, Dżoncio"

                    Sebastian Bogucki – ,,Mowa ptaków"

W roku szkolnym 2019/ 2020 odbył się także dwuetapowy konkurs ortograficzny dla klas IV- VIII. W jego wyniku został wyłoniony Szkolny Mistrz Ortografii. W tym roku tytuł przypadł uczniom z klasy VI oraz VII:

1. Magdalena Czerpak – kl. VI

2. Karol Łukasik – kl. VII

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom za udział w konkursach i zachęcamy do udziału w przyszłym roku szkolnym.

Zdjęcia w galerii.