29Czerwiec Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
Administrator  

Kończący się rok szkolny był całkiem niepodobny do poprzednich. Od 12 marca nie spotykaliśmy się na zajęciach szkolnych, a całe nauczanie przeniosło się do Internetu. Dopiero od 25 maja część uczniów z klas I – III oraz dzieci sześcioletnie przychodziły na szkolne zajęcia. I tak nadszedł 26 czerwca 2020r. – dzień zakończenia zajęć dydaktycznych. O godz. 800 w kościele w Gilowie została odprawiona, przez księdza proboszcza, msza św. w intencji nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Nasza pani katechetka zadbała o to, by nasi uczniowie wzięli czynny udział we mszy. Następnie wychowawcy spotykali się w klasach ze swoimi wychowankami, wręczyli im świadectwa promocyjne oraz nagrody dla wyróżniających się w nauce. Pani dyrektor wręczyła nagrody od Wójta Gminy dla trzech uczennic, które rada pedagogiczna wyróżniła za osiągnięcia w tym roku szkolnym. Upominki od Wójta Gminy otrzymali też nasi absolwenci – uczniowie kończący klasę VIII. Rok 2019/2020 był rokiem trudnym dla wszystkich – uczniów, nauczycieli, a także rodziców, którzy musieli stale nadzorować zdalne nauczanie zwłaszcza młodszych uczniów. Wszystkim składamy serdeczne podziękowania za włożony trud i zaangażowanie. Życzymy udanego, bezpiecznego wypoczynku  z nadzieją na zobaczenie się po wakacjach w murach szkolnych.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
25Czerwiec Nasz sukces w regionalnym konkursie – Projekt z ZUS
Administrator  

Już po raz drugi nasza szkoła brała udział w projekcie edukacyjnym dla szkół podstawowych pod hasłem ,,Projekt z ZUS” organizowanym przez Centralę ZUS. Celem projektu było upowszechnienie wiedzy uczniów szkół podstawowych o ubezpieczeniach społecznych. Projekt realizowała pani Elżbieta Rybicka na lekcjach wiedzy o społeczeństwie w klasie VIII. Zajęcia dotyczące ubezpieczeń społecznych prowadzone były na podstawie materiałów otrzymanych od ZUS. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się: czym są ubezpieczenia społeczne, jakie są ich rodzaje, komu i jakie świadczenia przysługują oraz na czym polega reforma emerytalna w Polsce. Na koniec projektu uczniowie mieli za zadanie wykonać prace w formie filmu, plakatu lub komiksu. Nasza uczennica Katarzyna Szewczyk wykonała komiks pod tytułem: Dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne? Pod koniec czerwca otrzymaliśmy informację, że praca Kasi zajęła II miejsce na etapie regionalnym konkursu. Otrzymała ona dyplom i nagrody. Gratulujemy i cieszymy się ze wspólnego sukcesu!

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
23Czerwiec Informacja o zakończeniu roku szkolnego
Administrator  

W dniu 26 czerwca przypada uroczystość zakończenia roku szkolnego 2019/2020. W związku z zaleceniami MEN, MZ i GIS w naszej szkole przebieg tej uroczystości będzie następujący:

 1. Msza św. w kościele w Gilowie o godz. 800
 2. Spotkania z wychowawcami klas i odbiór świadectw  w godz. 900 – 1000 

Po odbiór świadectw zapraszamy uczniów, rodzice proszeni są o pozostanie na zewnątrz budynku.

Czytaj więcej...
 
22Czerwiec O konkursach polonistycznych słów kilka
Administrator  

Zbliża się koniec roku szkolnego, więc czas na podsumowanie osiągnięć uczniów. Tuż przed nauczaniem zdalnym – 11 marca 2020r. odbył się w naszej szkole Dzień Języka Polskiego. Uczniowie klas IV- VII przygotowali z tej okazji recytacje wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Wszyscy uczniowie zasłużyli na słowa pochwały za chęć ukazania swoich umiejętności recytatorskich oraz za odwagę wystąpienia przed całą społecznością szkolną. I za to wielkie podziękowania. Jednak regulamin konkursu przewiduje l, II oraz III miejsce i wytypowana do oceny recytacji uczniów Komisja zobowiązana była wybrać spośród występujących uczniów laureatów, którzy wyróżnili się podczas recytacji. Podsumowanie konkursu przedstawia się następująco:

I miejsce –    Kinga Kwietniewska –  ,, Lokomotywa"

II miejsce –   Magdalena Czerpak – ,,Ptasie radio"

III miejsce –  Karol Łukasik – ,, Dżoncio"

                    Sebastian Bogucki – ,,Mowa ptaków"

W roku szkolnym 2019/ 2020 odbył się także dwuetapowy konkurs ortograficzny dla klas IV- VIII. W jego wyniku został wyłoniony Szkolny Mistrz Ortografii. W tym roku tytuł przypadł uczniom z klasy VI oraz VII:

1. Magdalena Czerpak – kl. VI

2. Karol Łukasik – kl. VII

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom za udział w konkursach i zachęcamy do udziału w przyszłym roku szkolnym.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
18Czerwiec Pora egzaminów
Administrator  

Mimo stresu, oczekiwania, niepewności uczniowie klasy VIII przystąpili w tym roku szkolnym do egzaminu. Odbył się on w dniach 16, 17 i 18 czerwca 2020r. bez zakłóceń, z zachowaniem wymogów sanitarnych. Na wyniki musimy poczekać do końca lipca. Mamy nadzieję, że mimo wielu stresujących sytuacji związanych ze stanem epidemii w naszym kraju, zawieszeniem zajęć w szkole, uczniowie uzyskają dobre wyniki i dostaną się do wybranych szkół średnich. Serdecznie im tego życzymy.

Czytaj więcej...
 
15Czerwiec Nasz udział w akcji „Góra grosza”
Administrator  

Nasza szkoła od wielu lat bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Góra grosza”. Tak też było i w tym roku szkolnym. Zbierając grosz do grosza uzbieraliśmy w sumie 163,20zł. Najhojniejsi byli uczniowie klasy I – oni zebrali 66,29 zł. Za udział w tej akcji otrzymaliśmy podziękowanie od Towarzystwa Nowy Dom. Tego typu działania pomagają uzmysłowić naszym uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz innych osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Czytaj więcej...
 
03Czerwiec Konsultacje dla uczniów
Administrator  

Zapraszamy uczniów do korzystania z konsultacji z nauczycielami na terenie szkoły, oto harmonogram dyżurów nauczycieli:

 1. Poniedziałek – pani Czesława Bida w godz. 900 – 1100
 2. Wtorek – pani Jadwiga Styk w godz. 800 – 1000 (klasa VIII)

                                  w godz. 1000 – 1200 (pozostałe klasy)

 1. Środa – pani Agnieszka Golec - w godz. 800 – 1000 (klasa VIII)

                                      w godz. 1000 – 1200 (pozostałe klasy)

 1. Czwartek – pani Elżbieta Rybicka w godz. 800 – 1200

           pani Ewa Polska w godz. 1000 – 1200

           pani Nadiya Batorska w godz. 815 – 1000  (język angielski klasa IV i V)

 1. Piątek – pani Jadwiga Derkacz – Łukasik w godz. 900 – 1030  (klasa VIII)

                                          w godz. 1030 – 1200 (klasa VI i VII)

Pamiętajcie, z zajęć w formie konsultacji w szkole mogą korzystać uczniowie zdrowi, bez objawów choroby zakaźnej. Na terenie szkoły nie ma obowiązku zakrywania nosa i ust, jednak trzeba zachowywać podstawowe wymogi bezpieczeństwa.

                                                                              

Czytaj więcej...
 
01Czerwiec 1 czerwca - Dzień Dziecka 2020
Administrator  

1 czerwca 2020 r. jest inny niż w latach poprzednich, większość z was przebywa w domach. Dla przypomnienia w galerii kilka zdjęć z dawnych lat szkolnych, powspominajmy czas, gdy bez przeszkód mogliśmy się spotkać i bawić przy naszej szkole.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
27Maj 30 lat Samorządności
Administrator  

27 maja 2020 r. obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego. Samorząd terytorialny pozwolił zdecentralizować zarządzanie krajem, oddając głos obywatelom. Więcej o jego powstaniu i podziale na jednostki terytorialne przeczytacie w poniższym artykule.

27 maja -Dzień Samorządu Terytorialnego

Czytaj więcej...
 
25Maj Dla ósmoklasistów
Administrator  

Od 25 maja 2020r. zapraszamy uczniów klasy 8 do szkoły na konsultacje. Będą się one odbywać według harmonogramu ustalonego przez wychowawcę w porozumieniu z dyrektorem i nauczycielami prowadzącymi.

Przypominamy też, że egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach:

16 czerwca – język polski

17 czerwca – matematyka

18 czerwca – język angielski

Pamiętajcie o zalecaniach GIS obowiązujących na egzaminie.

Czytaj więcej...
 
22Maj Komunikat dyrektora
Administrator  

Od 25 maja najmłodsi uczniowie mogą wrócić do szkoły. W związku z tym wszyscy muszą przestrzegać zalecanych norm sanitarnych. Prosimy o zapoznanie się z poniższym dokumentem opracowanym na podstawie wytycznych GIS, MZ, MEN.

Wewnętrzna procedura bezpieczeństwa dotycząca zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19 na terenie Szkoły Podstawowej w Gródkach. 

Czytaj więcej...
 
20Maj Wyróżnienie w konkursie KRUS
Administrator  

Co roku nasi uczniowie biorą udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym organizowanym przez KRUS dla dzieci z terenów wiejskich i co roku odnosimy w nim sukcesy. Tak jest i tym razem. Z radością zawiadamiamy, że uczennica klasy VI Kinga Kwietniewska zdobyła wyróżnienie na etapie rejonowym. Powyżej prezentujemy pracę Kingi i gratulujemy wyróżnienia.

Czytaj więcej...
 

Więcej artykułów…

 1. Pamiętajmy o naszym wielkim rodaku!
 2. Klub Młodego Programisty
 3. KOMUNIKAT
 4. Opieka w przedszkolu
 5. Majowe święta
 6. Dzień Ziemi
 7. 80 rocznica Zbrodni Katyńskiej
 8. Zbliżają się Święta Wielkanocne
 9. Ferie świąteczne
 10. Próbny egzamin ósmoklasisty
 11. Jak zorganizować dziecku warunki do pracy w domu?
 12. Pedagog i psycholog szkolny
poprz.12345678910nast.