18Styczeń Podsumowanie I semestru
Administrator  

Od 18 stycznia 2021r. oddział przedszkolny i klasy I – III uczą się stacjonarnie na terenie szkoły. Klasy IV – VIII nadal pracują zdalnie w aplikacji Microsoft Teams. Przypominamy, że zgodnie ze Statutem naszej szkoły pierwszy semestr kończy się w ostatni piątek stycznia. W związku z tym nadszedł czas na wystawianie ocen za I semestr. Ci, którzy nieco zaniedbali w obowiązkach szkolnych i chcą choć trochę to poprawić, to najwyższy czas by to zrobić. Powodzenia!

Czytaj więcej...
 
06Styczeń Ferie zimowe 2021
Administrator  

W tym roku ferie zimowe odbywają się w takim samym dla wszystkich uczniów terminie 4 – 17 stycznia 2021. Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo i zapobiec nowym zakażeniom. Szkoda, że nie ma śniegu, wtedy w naszej okolicy czulibyśmy się jak w górach i można byłoby odświeżyć sanki, narty. Jest jak jest, ale żeby się nie zanudzić można skorzystać z różnych propozycji. Zajrzyjcie więc, na stronę www.feriebeznudy.pl jest tam zbiór ciekawych działań – liczne eksperymenty, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności. Również w telewizji od poniedziałku do piątku jest blok programowy „Ferie z TVP”, a radiu „Zima z Radiem”, „Ferie z Trójką”. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Nie spędzajcie jednak całych dni przed komputerem lub telewizorem. Koniecznie znajdźcie czas na choć krótki spacer i czytanie książek.

Czytaj więcej...
 
22Grudzień Świąteczne życzenia
Administrator  

W dniu 22 grudnia 2020 r. wraz z dziećmi z oddziału przedszkolnego podtrzymaliśmy szkolną tradycję i zebraliśmy się na szkolnym opłatku. Odświętnie ubrani przedszkolacy wysłuchali fragmentu Pisma św. mówiącego o narodzeniu Pana Jezusa, który odczytała pani Henryka Miksza. Wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Po czym pani katechetka rozdała opłatek, którym nie dzieliliśmy się jak co roku tylko każdy spożył swój kawałek. Pani dyrektor złożyła życzenia, dotyczące głównie tego, by wszystkim dopisywało zdrowie, by ustała epidemia i wszyscy uczniowie mogli wrócić do szkoły. Na koniec przedszkolacy wraz ze swoją wychowawczynią  zaśpiewali pastorałkę, której uczyli się na zajęciach. Wesołych Świąt!!!

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
15Grudzień Dziecięcy Telefon Zaufania
Administrator  

W związku z panującą pandemią koronawirusa oraz wiążącymi się z nią przymusem izolacji, ograniczenia kontaktów, w tym też utrudnionej możliwości uzyskania pomocy psychologicznej, Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychiczny:

 • całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12,
 • dedykowany młodym ludziom czat internetowy prowadzony przez profesjonalnych psychologów.

Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko uzyskać może natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.  Dzwoniący pod numer telefonu zaufania nie ponoszą żadnych kosztów. Także czat internetowy ma charakter nieodpłatny, nie wymaga logowania ani instalowania aplikacji. Komunikacja odbywa się na stronie internetowej rzecznika – brpd.gov.pl, a obsługujący czat eksperci są osobami profesjonalnie przygotowanymi do udzielania dzieciom i młodzieży takiego wsparcia.

Czytaj więcej...
 
07Grudzień Prezenty mikołajkowe
Administrator  

Mimo trudnego czasu pandemii św. Mikołaj nie zapomniał o naszych uczniach. Dzięki współpracy z Mikołajem pana wójta i władz gminy do naszej szkoły przybyły prezenty dla każdego ucznia. W dniu 4 grudnia 2020 r. można było odebrać prezenty z zachowaniem zasad sanitarnych. Tylko dzieci przedszkolne mogły bez przeszkód cieszyć się prezentami i innymi zajęciami związanymi z tym wydarzeniem. Składamy serdeczne podziękowania władzom naszej gminy i życzymy dalszej dobrej współpracy ze św. Mikołajem.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
01Grudzień Andrzejki w oddziale przedszkolnym
Administrator  

Szkoła pod koniec listopada co roku rozbrzmiewała tańcami, zabawami, gdyż w tym czasie organizowane były zabawy andrzejkowe. Wiemy, że ten rok jest inny i w budynku szkolnym panuje raczej cisza. Inaczej było 30 listopada 2020r. – panie Joanna Zdybel – Szczur i Justyna Łupina zorganizowały „andrzejki” dla przedszkolaków. Prócz pląsów przy muzyce, dzieci brały udział w prostych, wesołych wróżbach dotyczących przyszłości, którą przepowiadały im kubeczki z ukrytymi obrazkami, ciasteczka z wróżbą, a także serca z imionami dziewcząt i chłopców, nazwami zawodów oraz tradycyjna wróżba z ustawianiem butów. W ten sposób dzieci uczą się polskich tradycji.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
10Listopad Szkoła do hymnu
Administrator  

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji organizowanej przez MEN „Szkoła do hymnu”. W dniu 10 listopada 2020r. w klasie z monitorem interaktywnym zebrali się przedszkolacy, a pozostali uczniowie łączyli się przez aplikację internetową i o godz. 1111 zaśpiewaliśmy 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób uczciliśmy tegoroczną 102 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. 

 

Czytaj więcej...
 
05Listopad „Mała książka – wielki człowiek” w szkolnej bibliotece
Administrator  

W dniu 5 listopada 2020 roku uczniowie klasy pierwszej otrzymali Wyprawkę Czytelniczą w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki promującej czytanie pt: „Mała książka – wielki człowiek”. Jest to przygotowana specjalnie dla pierwszoklasistów książka „Pierwsze abecadło”. Oprócz książki w Wyprawce Czytelniczej pierwszoklasiści otrzymali broszurę pt.: „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, która jest zarówno poradnikiem dla rodziców podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki. Dla pierwszoklasistów przygotowano także Kreatywny alfabet, czyli plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania. Kampania Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” realizowana jest od 2017 roku ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
04Listopad Żeby zdrowym być trzeba mleko pić
Administrator  

W dniu 27 października 2020roku klasy I-III obchodziły w naszej szkole ,,Dzień Mleka”. Z tej okazji została wykonana na korytarzu szkolnym gazetka tematyczna. Uczniowie dowiedzieli się skąd pochodzi mleko i gdzie się je przerabia, a w przede wszystkim jak bardzo zdrowo jest pić mleko i jeść nabiał i jakie ma to znaczenie dla organizmu człowieka. W tym dniu uczniowie otrzymali w ramach ,,Programu dla szkół” mleko i serek. W ciągu dnia chodzili z emblematami wesołej krówki. Ze względu na trudną sytuacją związana z pandemią nie odbyła się wspólna degustacja przetworów mlecznych.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
03Listopad Szkoła pamięta 2020
Administrator  

Pierwsze dni listopada to dni pamięci o tych, których nie ma wśród nas.  My jako szkoła pamiętamy o miejscach spoczynku ludzi poległych w obronie ojczyzny. W tym roku ze względu na zdalne nauczanie w klasach starszych nie mogliśmy zadbać o te miejsca, które co roku odwiedzamy. Nasi młodsi uczniowie z klasy II pod opieką pani Małgorzaty Kolano ustawili świeże kwiaty i zapalili znicze przy tablicy upamiętniającej mieszkańców Gródek zamordowanych przez hitlerowców. W taki skromny sposób nasi uczniowie choć na chwilę przywrócili pamięć o tych, którzy byli tu przed nami.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
02Listopad Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2020
Administrator  

Tradycyjnie w miesiącu październiku po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Tegorocznym hasłem jest: ,,Z książką Ci do twarzy”. Mimo przeciwności związanych z zagrożeniem epidemicznym nauczyciel bibliotekarz pani Elżbieta Rybicka zorganizowała różne przedsięwzięcia. Na początku października bibliotekarka wykonała gazetkę dotyczącą historii i tematyki obchodów tego święta. Kolejnym działaniem było zorganizowanie czwartkowych czytanek, których celem było rozbudzanie i kształtowanie kultury czytelniczej dzieci. W pierwszy czwartek października czwartkowe czytanki odbyły się w oddziale przedszkolnym, gdzie uczennice z klasy VII czytały dzieciom wiersze Juliana Tuwima. W drugi czwartek  października uczniowie klas I-III spotkali się w bibliotece szkolnej  gdzie wspólnie z nauczycielkami czytali książkę o przygodach Kubusia Puchatka, zaś w trzeci czwartek października chętni uczniowie z klas starszych czytali fragmenty z wybranych przez siebie książek.

 

Czytaj więcej...
 
26Październik Zdalne nauczanie
Administrator  

Od 26 października 2020 r. uczniowie klasy od IV do VIII rozpoczęli naukę w formie zdalnej. Nauka odbywa się w aplikacji Microsoft Teams. Lekcje prowadzone zdalnie są krótsze od tych prowadzonych w warunkach szkolnych, by uczniowie nie przebywali zbyt długo przy ekranie komputera. Dokładne informacje o organizacji zajęć są dostępne w aplikacji Teams. W razie problemów z narzędziami teleinformatycznymi będziemy szukać innych kanałów porozumiewania się.

Uczniowie klas I – III i dzieci z oddziału przedszkolnego kontynuują nauczanie w formie stacjonarnej według dotychczasowego tygodniowego planu zajęć.

Czytaj więcej...
 

Więcej artykułów…

 1. Podziękowanie za udział w Narodowym Czytaniu 2020
 2. Ślubowanie klasy I
 3. List do Rodziców uczniów klas I – V
 4. Dzień Chłopaka w naszej szkole
 5. „Higiena osobista to dla wszystkich sprawa oczywista”
 6. IV Festiwal Piosenki Patriotycznej
 7. Sprzątanie świata 2020
 8. Narodowe Czytanie 2020
 9. Witamy nowy rok szkolny 2020/2021
 10. Bezpieczny powrót do szkół - wskazówki dla rodziców i dzieci
 11. Wspólny list Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego
 12. Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021
poprz.12345678910nast.