29Marzec Próbny egzamin ósmoklasisty
Administrator  

Wskazówki Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dotyczące próbnego egzaminu ósmoklasisty.

Czytaj więcej...
 
24Marzec Jak zorganizować dziecku warunki do pracy w domu?
Administrator  

Jak zorganizować dziecku warunki do pracy w domu?

1.      Zwróć uwagę na otoczenie i miejsce, w którym dziecko się uczy.

Pamiętaj, że dziecko do pracy zdalnej potrzebuje komputera z dostępem do Internetu. Powinno mieć stałe, uporządkowane i ciche miejsce do odrabiania zadań domowych, aby móc się skoncentrować na pracy.  Dziecko nie powinna rozpraszać muzyka, telefon powinien zostać wyciszony. Dzięki temu nie będzie pokusy sprawdzenia facebooka, bądź odpisania na smsa.

2.      Ustal stałe godziny przeznaczone na naukę zdalną.

Optymalnie byłoby, gdyby dziecko rozpoczynało i kończyło naukę o stałych porach. Takie rozwiązanie ureguluje jego rytm dnia, pomoże poczuć się obowiązkowym i zdyscyplinowanym. Godziny pracy mogą być takie same jak te, które były przeznaczone na naukę w szkole.

3.      Pozwól dziecku robić przerwy podczas nauki.

Dziecko ma prawo do przerwy podczas nauki. Krótka przerwa (5-10 minut) wspomoże proces utrwalenia wiedzy oraz pomoże dziecku, gdy przeżywa zniechęcenie i frustrację. Długość czasu przeznaczonego na sesję nauki należy dostosować do wieku dziecka, nie powinny one nigdy trwać dłużej niż 45 minut.

4.      Zlecone zadania  dziecko wykonuje samodzielnie.

Zanim dziecko zacznie opracowywać przesłane przez nauczyciela materiały i zadania, omów z nim, co ma do zrobienia, szczególnie jeśli Twoje dziecko uczęszcza do klas 1-3. Upewnij się, że dziecko zrozumiało zadania. Nad ich rozwiązaniem powinno pracować samodzielnie.

 

Jak motywować i wspierać dzieci do systematycznego uczenia się poza szkołą?

 • Pamiętaj, by stale dopingować i towarzyszyć dziecku w procesie nauczania.
 • Staraj się nie oceniać dziecka, gdy coś mu nie wychodzi.
 • Nagradzaj dziecko za dobrze wykonane zadania. Niech kojarzy swój sukces z przyjemnością, docenieniem i nagrodą.
 • Nie porównuj  swojego dziecka z rówieśnikami, czy starszym rodzeństwem. Każde dziecko ma własne talenty, zdolności oraz przedmioty, z którymi miewa problemy.
 • Postaraj się wskazywać dziecku praktyczne zastosowania dla zdobywanej przez nie wiedzy.
 • Zainstaluj dziecku programy multimedialne, utrwalające wiedzę np. tabliczkę mnożenia, ortografię.
 • Postaraj się, by dziecko rozwiązywało zadanie domowe w dniu kiedy zostało zadane. W ten sposób lepiej utrwali przyswojoną wiedzę.
 • Zachęcaj dziecko do systematyczności. Przyswajanie wiedzy stopniowo i w niewielkich partiach zajmuje stosunkowo niewiele czasu i nie wymaga zbyt dużego wysiłku.
 • Wykaż zainteresowanie tym co nowego dziecko się dzisiaj nauczyło, a gdy zacznie opowiadać zaangażuj się i zadawaj bardziej szczegółowe pytania.

 

Jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci podczas nauki zdalnej?

1. Porozmawiaj z dzieckiem na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Najczęstsze zagrożenia dla bezpieczeństwa najmłodszych w sieci to między innymi przemoc, pornografia, hazard, ujawnianie informacji prywatnych, próby wyłudzeń pieniędzy, a także niebezpieczeństwa spowodowane przez działania cyberprzestępców. Wspólne odkrywanie treści internetowych, pokazywanie właściwych zachowań, jak również potencjalnych zagrożeń przyczyni się do wzrostu świadomości dziecka na temat tego, jak ma pracować online.

2. Zadbaj, aby wasz domowy komputer posiadał program antywirusowy, który ochroni dziecko przed cyberzagrożeniami oraz zablokuje nieodpowiednie treści.

3. Dopilnuj, aby dziecko korzystało z zaufanych stron do nauki zdalnej polecanych przez MEN, kuratorium oraz szkołę.

4. Chroń prywatność dziecka w sieci. Jeżeli dziecko posiada konto na portalu społecznościowym, warto zadbać o to, aby takie informacje jak wiek, adres czy numer kontaktowy nie były ogólnodostępne dla wszystkich użytkowników sieci.

  Opracowała:
Katarzyna Madej

Czytaj więcej...
 
23Marzec Pedagog i psycholog szkolny
Administrator  

Do dyspozycji uczniów i rodziców pozostaje pedagog i psycholog szkolny. Można się kontaktować drogą mailową;

Pedagog szkolny –  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. we wtorki i w czwartki w godz. 9.00 – 11.00

Psycholog szkolny –  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w piątki w godzinach 8.00 – 10.00

Czytaj więcej...
 
23Marzec Nauczanie na odległość
Administrator  

W związku z ograniczeniem funkcjonowania szkół od 25 marca będziemy kontynuować nauczanie na odległość. Nauczyciele będą przekazywać uczniom tematy i materiały do samodzielnego opracowania i nauki kolejnych zagadnień. Wymaga to dużego zaangażowania ze strony uczniów, a także i rodziców. Rodzice muszą szczególnie wspomóc w nauce dzieci z klas 1 – 3, a także sześciolatki z oddziału przedszkolnego. Nauka będzie się odbywać według tygodniowego planu zajęć, materiały do nauczania będą wysyłane na adresy mailowe. Nauczyciele ustalą sposoby oceny pracy uczniów. Sytuacja przed, którą stanęliśmy jest trudna dla nas wszystkich, dlatego prosimy o cierpliwość, wyrozumiałość a także rzetelność w nauce.

                                                                                                    Dyrektor SP w Gródkach

 

Czytaj więcej...
 
12Marzec APEL DO UCZNIÓW I RODZICÓW!
Administrator  

APEL DO UCZNIÓW I RODZICÓW!

 

W związku z zaistniałą sytuacją nauczyciele zwracają się do uczniów Szkoły Podstawowej w Gródkach oraz ich rodziców, żeby czas wolny od zajęć szkolnych nie był wolny od nauki. Prosimy, aby wykorzystać go do utrwalenia wiedzy i umiejętności przy pomocy podręczników, stron internetowych i innych dostępnych źródeł (np. e-podręczniki). Szczególnie apelujemy do uczniów klasy VIII, aby korzystając z przekazanych przez nauczycieli materiałów solidnie przygotowali się do egzaminu.

Rodzice!

W trosce o zdrowie swoich dzieci i całej rodziny nie zabierajcie swoich pociech do centrów handlowych, kontrolujcie czas wolny dzieci, gdzie i z kim przebywają, aby zapobiec kolejnym zachorowaniom.

Informacja Ministerstwa Edukacji Narodowej o zawieszeniu zajęć.

Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć szkolnych.

Zdalne lekcje - plan lekcji z podziałem na klasy.

 

Czytaj więcej...
 
11Marzec Konkurs Wiedzy Pożarniczej 2020
Administrator  

Jak co roku, uczniowie z naszej szkoły wraz z uczniami szkół z Turobina oraz Czernięcina uczestniczyli w 43 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. ,,Młodzież zapobiega pożarom", który odbył się 10 marca 2020 roku w Turobinie. W wyniku eliminacji szkolnych do reprezentowania naszej szkoły zostali wytypowani uczniowie z klasy VI oraz VII. Konkurs odbywał się w grupie młodszej i starszej.

Grupę I reprezentowali uczniowie z klasy VI:

1. Sebastian Bogucki

2. Marcin Łukaszczyk

3. Kacper Misiura

Grupę II reprezentowali uczniowie z klasy VII:

1.Mateusz Jachymek

2. Karol Łukasik

W wyniku gminnych eliminacji konkursowych uczeń klasy VI- Marcin Łukaszczyk zdobył  nagrodzone III miejsce. Natomiast drugi szóstoklasista Kacper Misiura zajął IV miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...
 
04Marzec XI edycja Akademii Bezpiecznego Puchatka
Administrator  

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy I wraz ze szkolnym koordynatorem do spraw bezpieczeństwa panią Elżbietą Rybicką po raz kolejny dołączyli do programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Jest to największy w Polsce program o tematyce bezpieczeństwa skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, mający na celu edukację i poprawę bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. W ramach programu pierwszacy otrzymali książeczki edukacyjne pt.: ,,Dołącz do Akademii!”, które pomogły im zrozumieć zasady bezpieczeństwa w różnych sytuacjach.

Czytaj więcej...
 
03Marzec Bieg „Tropem wilczym” 2020
Administrator  

W dniu 1 marca 2020r. po raz czwarty w Turobinie odbył się bieg „Tropem wilczym” mający na celu uczczenie żołnierzy działających w ramach powojennego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego. Zostali oni pozbawieni wszelkich praw, tropieni po lasach, więzieni, mordowani. W obecnych czasach zostaje przywracana pamięć o ich niezłomnej postawie. Jak co roku liczna grupa naszych uczniów zgłosiła chęć wzięcia udziału w tym wydarzeniu. W dniu 1 marca okazało się, że w biegu wzięło udział tylko trzech naszych reprezentantów, gdyż większość zmogła choroba. Towarzyszyła im pani dyrektor Jolanta Dzwolak, która zadbała o dokumentację fotograficzną.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
28Luty Z wizytą w RCEZ i w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej
Administrator  

W dniu 26 lutego 2020 r. uczniowie klasy VII i VIII wraz ze swoją wychowawczynią panią Elżbietą Rybicką wyjechali do Biłgoraja celem udziału w pokazach zawodów organizowanych przez Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej. Podczas pokazów uczniowie mieli możliwość sprawdzenia, jak wygląda nauka w RCEZ oraz zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, połączoną z atrakcyjną prezentacją zawodów takich jak: ekonomista, elektronik, elektryk, informatyk, mechatronik, technik pojazdów samochodowych, programista i technik rachunkowości. Uczniowie RCEZ pod okiem swoich nauczycieli oprowadzali nas po szkole i sami prezentowali zawody, w których się kształcą. Ciekawe i nowoczesne wyposażenie poszczególnych pracowni przyciągnęło uwagę naszych uczniów, z których być może niektórzy znajdą tutaj swoje miejsce dalszej edukacji.

Czytaj więcej...
 
26Luty Zajęcia psychoedukacyjne w klasie II i III
Administrator  

W dniu 25 lutego 2020r. uczniowie klasy II i III uczestniczyli w zajęciach psychoedukacyjnych, które przeprowadziła pani Marta Miazga, pedagog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Biłgoraju. Zajęcia dotyczyły relacji między uczniami w klasie. Pani pedagog rozmawiała z dziećmi na temat sposobów rozwiązywania problemów i konfliktów, wyrażania własnych emocji i uczuć wobec kolegów, zachowania się w różnych sytuacjach. Dzieci dość chętnie włączały się do rozmowy, dzieliły się pomysłami i wiedzą. Opowiadały o tym co je smuci i sprawia przykrość, a co daje radość. Z ochotą wzięły udział w zabawie dramowej, która miała na celu rozpoznanie emocji, wyrażanych na twarzach  kolegów. Na podsumowanie spotkania pani pedagog życzyła wszystkim dużo pozytywnych emocji i umiejętnego rozwiązywania problemów z rówieśnikami.

Czytaj więcej...
 
20Luty Bal karnawałowy 2020
Administrator  

W dniu 20 lutego 2020r w „tłusty czwartek” odbył się w naszej szkole bal karnawałowy, na który przybyli wszyscy amatorzy tańca i dobrej zabawy. Od godz. 15 do tańca i zabaw zapraszał wynajęty przez Radę Rodziców DJ. Wybrzmiały wszystkie najnowsze przeboje taneczne, które dzieci doskonale znają i chętnie pląsały w ich rytm. Chętnie też brały udział w zabawach proponowanych przez prowadzącego. Rodzice przygotowali poczęstunek dla wszystkich. Pod koniec zabawy rozdane zostały też prezenty przygotowane na zabawę choinkową. Zabawa była super, a dodatkową atrakcją były  wszystkie efekty świetlne, dymne, jak w prawdziwej dyskotece.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
19Luty Dzień Nauki Polskiej
Administrator  

W środę 19 lutego 2020r. po raz pierwszy obchodzony był Dzień Nauki Polskiej. Nowe święto państwowe jest wyrazem uznania dla dokonań wybitnych polskich naukowców. Data obchodów została wyznaczona w rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Nasza szkoła włączyła się w obchody tego święta. Najpierw pani dyrektor Jolanta Dzwolak wytłumaczyła idee tego spotkania, po czym wręczyła stypendia pieniężne uczniom z klas IV – VIII, którzy uzyskali średnią ocen 4,75 i wyżej. Uczeń klasy VII Karol Łukasik, który ma najwyższą średnią ocen w naszej szkole przedstawił wszystkim prezentację o polskich naukowcach i ich dokonaniach. Do grona najwybitniejszych naukowców, oprócz Mikołaja Kopernika, zaliczają się Maria Skłodowską – Curie, Jan Heweliusz, Ignacy Łukasiewicz, Zygmunt Wróblewski, Karol Olszewski, Henryk Arctowski, Stefan Banach, Jan Czochralski, Ludwik Hirszfeld. Po prezentacji nagrody otrzymali uczniowie, którzy w I semestrze mieli 100% frekwencję oraz laureat szkolnego konkursu informatycznego – Karol Łukasik. Może rośnie nam kolejny naukowiec? Wszystkim naszym uczniom życzymy sukcesów w nauce.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 

Więcej artykułów…

 1. Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka
 2. Pokaz filmowy w naszej szkole
 3. Złapaliśmy trochę zimy!
 4. Turobińskie kolędowanie
 5. Szkolne kolędowanie
 6. Nadszedł świąteczny czas…
 7. Przedszkolaki ślą świąteczne życzenia
 8. Zajęcia otwarte w klasie III
 9. Na spektaklu teatralnym
 10. Zajęcia psychoedukacyjne w klasie IV i V
 11. Tak, pomagam
 12. Wizyta Świętego Mikołaja w naszej szkole
poprz.12345678910nast.