24Wrzesień IV Festiwal Piosenki Patriotycznej
Administrator  

W dniu 20 września 2020r. odbył się w Turobinie IV Festiwal Piosenki Patriotycznej. Brało w nim udział wielu artystów, prezentując bardzo ciekawe utwory. Jak co roku nasza szkoła też wzięła w nim udział. Reprezentowały nas dwie uczennice z klasy VI – Amelka Dziewa i Kasia Gąbka. Dziewczęta zaśpiewały dwie piosenki: „Matczyne ręce” i „Chłopaki z AK”. Wśród publiczności towarzyszyły naszym uczennicom pani dyrektor Jolanta Dzwolak, pani Zofia Batorska, która przygotowywała je do występu oraz pani Małgorzata Kolano. Za udział otrzymaliśmy statuetkę i dyplom. Bardzo chętnie bierzemy udział w takich imprezach gdyż dzięki temu rozbudzamy i pogłębiamy postawy patriotyczne, oddajemy hołd bohaterom poległym w obronie ojczyzny, a także integrujemy się ze społecznością lokalną.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
21Wrzesień Sprzątanie świata 2020
Administrator  

W dniu 18 września 2020r po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie świata”, która w tym roku przebiegała pod hasłem: „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Nasi uczniowie zaopatrzeni w rękawiczki i worki przeszyli po uczęszczanych drogach naszej miejscowości i zebrali pozostawione tam śmieci. Jednocześnie podczas wspólnych rozmów z wychowawcami poruszali temat dotyczący prawidłowej segregacji plastiku w gospodarstwach domowych oraz do rezygnacji z plastiku tam, gdzie jest to możliwe. „Sprzątanie świata” to nie tylko okazja, żeby posprzątać wokół siebie i usunąć śmieci – to także ważna działalność edukacyjna.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
12Wrzesień Narodowe Czytanie 2020
Administrator  

Wraz z początkiem roku szkolnego uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciel bibliotekarz intensywnie rozpoczęli działania związane z promocją czytelnictwa. „Narodowe Czytanie” jest doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się z wyjątkowymi pozycjami literatury polskiej. W tym roku 5 września odbyła się 9 edycja ogólnopolskiej akcji ,,Narodowe Czytanie”, podczas której Polacy w wielu miejscowościach w kraju i za granicą czytali dramat Juliusza Słowackiego  „Balladyna”.

Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej, uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w tym wydarzeniu, które miało miejsce w dniu 7 września 2020 r. Uczniowie wysłuchali tekstu listu Prezydenta Andrzeja Dudy skierowanego do uczestników akcji oraz zapoznali się z życiorysem Juliusza Słowackiego i tematyką utworu ,,Balladyna”. Następnie chętni uczniowie z klas VII-VIII wraz z dyrektorem szkoły i nauczycielem bibliotekarzem czytali z podziałem na role fragmenty ,,Balladyny”. W ten sposób nasza szkoła po raz kolejny dołączyła do pokaźnej liczby miejsc, które podjęły się uczestnictwa w „Narodowym Czytaniu”.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
04Wrzesień Witamy nowy rok szkolny 2020/2021
Administrator  

Dzień 1 września przywitał nas ulewnym deszczem. Jednak nie popsuł nam humorów, gdyż wszyscy –  uczniowie, nauczyciele, rodzice z niecierpliwością oczekiwaliśmy wznowienia zajęć szkolnych. Tradycyjnie już nowy rok rozpoczęliśmy o godz. 8 od uczestnictwa we mszy św. odprawionej przez księdza proboszcza w kościele w Gilowie. Następnie zachowując zasady sanitarne spotkaliśmy się na krótko w sali gimnastycznej, gdzie pani dyrektor Jolanta Dzwolak powitała wszystkich oraz podała najważniejsze informacje o organizacji pracy szkoły. Potem uczniowie każdej klasy spotkali się z wychowawcami i dokładnie zapoznali się z wymogami sanitarnymi obowiązującymi na terenie szkoły. Mamy wielką nadzieję, że będziemy bez przeszkód kontynuować naukę w murach szkolnych.

Czytaj więcej...
 
28Sierpień Bezpieczny powrót do szkół - wskazówki dla rodziców i dzieci
Administrator  

Czytaj więcej...
 
26Sierpień Wspólny list Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego
Administrator  

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski i Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas skierowali do rodziców uczniów specjalny list. Zachęcamy rodziców o zapoznanie się z jego treścią.

Wspólny list do rodziców MEN GIS.

Czytaj więcej...
 
13Sierpień Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021
Administrator  

 1. Wdrażanie nowej podstawy programowej w szkołach ponadpodstawowych ze szczególnym uwzględnieniem edukacji przyrodniczej i matematycznej. Rozwijanie samodzielności, innowacyjności i kreatywności uczniów.
 2. Wdrażanie zmian w kształceniu zawodowym, ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia osób dorosłych.
 3. Zapewnienie wysokiej jakości kształcenia oraz wsparcia psychologiczno – pedagogicznego wszystkim uczniom z uwzględnieniem zróżnicowania ich potrzeb rozwojowych i  edukacyjnych.
 4. Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych.
 5. Działania wychowawcze szkoły. Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych.

 

Czytaj więcej...
 
22Lipiec Konkurs KRUS na rymowankę
Administrator  

Nudzisz się w wakacje? Oto propozycja dla ciebie – weź udział w konkursie organizowanym przez KRUS, a może uda się zdobyć nagrodę. Ważne informacje o konkursie pod adresem: www.krus.gov.pl/aktualnosci/dokument/artykul/dobrze-sie-czuje-gdy-o-bezpieczenstwie-rymuje/  Powodzenia!

Czytaj więcej...
 
29Czerwiec Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
Administrator  

Kończący się rok szkolny był całkiem niepodobny do poprzednich. Od 12 marca nie spotykaliśmy się na zajęciach szkolnych, a całe nauczanie przeniosło się do Internetu. Dopiero od 25 maja część uczniów z klas I – III oraz dzieci sześcioletnie przychodziły na szkolne zajęcia. I tak nadszedł 26 czerwca 2020r. – dzień zakończenia zajęć dydaktycznych. O godz. 800 w kościele w Gilowie została odprawiona, przez księdza proboszcza, msza św. w intencji nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Nasza pani katechetka zadbała o to, by nasi uczniowie wzięli czynny udział we mszy. Następnie wychowawcy spotykali się w klasach ze swoimi wychowankami, wręczyli im świadectwa promocyjne oraz nagrody dla wyróżniających się w nauce. Pani dyrektor wręczyła nagrody od Wójta Gminy dla trzech uczennic, które rada pedagogiczna wyróżniła za osiągnięcia w tym roku szkolnym. Upominki od Wójta Gminy otrzymali też nasi absolwenci – uczniowie kończący klasę VIII. Rok 2019/2020 był rokiem trudnym dla wszystkich – uczniów, nauczycieli, a także rodziców, którzy musieli stale nadzorować zdalne nauczanie zwłaszcza młodszych uczniów. Wszystkim składamy serdeczne podziękowania za włożony trud i zaangażowanie. Życzymy udanego, bezpiecznego wypoczynku  z nadzieją na zobaczenie się po wakacjach w murach szkolnych.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
25Czerwiec Nasz sukces w regionalnym konkursie – Projekt z ZUS
Administrator  

Już po raz drugi nasza szkoła brała udział w projekcie edukacyjnym dla szkół podstawowych pod hasłem ,,Projekt z ZUS” organizowanym przez Centralę ZUS. Celem projektu było upowszechnienie wiedzy uczniów szkół podstawowych o ubezpieczeniach społecznych. Projekt realizowała pani Elżbieta Rybicka na lekcjach wiedzy o społeczeństwie w klasie VIII. Zajęcia dotyczące ubezpieczeń społecznych prowadzone były na podstawie materiałów otrzymanych od ZUS. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się: czym są ubezpieczenia społeczne, jakie są ich rodzaje, komu i jakie świadczenia przysługują oraz na czym polega reforma emerytalna w Polsce. Na koniec projektu uczniowie mieli za zadanie wykonać prace w formie filmu, plakatu lub komiksu. Nasza uczennica Katarzyna Szewczyk wykonała komiks pod tytułem: Dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne? Pod koniec czerwca otrzymaliśmy informację, że praca Kasi zajęła II miejsce na etapie regionalnym konkursu. Otrzymała ona dyplom i nagrody. Gratulujemy i cieszymy się ze wspólnego sukcesu!

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
23Czerwiec Informacja o zakończeniu roku szkolnego
Administrator  

W dniu 26 czerwca przypada uroczystość zakończenia roku szkolnego 2019/2020. W związku z zaleceniami MEN, MZ i GIS w naszej szkole przebieg tej uroczystości będzie następujący:

 1. Msza św. w kościele w Gilowie o godz. 800
 2. Spotkania z wychowawcami klas i odbiór świadectw  w godz. 900 – 1000 

Po odbiór świadectw zapraszamy uczniów, rodzice proszeni są o pozostanie na zewnątrz budynku.

Czytaj więcej...
 
22Czerwiec O konkursach polonistycznych słów kilka
Administrator  

Zbliża się koniec roku szkolnego, więc czas na podsumowanie osiągnięć uczniów. Tuż przed nauczaniem zdalnym – 11 marca 2020r. odbył się w naszej szkole Dzień Języka Polskiego. Uczniowie klas IV- VII przygotowali z tej okazji recytacje wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Wszyscy uczniowie zasłużyli na słowa pochwały za chęć ukazania swoich umiejętności recytatorskich oraz za odwagę wystąpienia przed całą społecznością szkolną. I za to wielkie podziękowania. Jednak regulamin konkursu przewiduje l, II oraz III miejsce i wytypowana do oceny recytacji uczniów Komisja zobowiązana była wybrać spośród występujących uczniów laureatów, którzy wyróżnili się podczas recytacji. Podsumowanie konkursu przedstawia się następująco:

I miejsce –    Kinga Kwietniewska –  ,, Lokomotywa"

II miejsce –   Magdalena Czerpak – ,,Ptasie radio"

III miejsce –  Karol Łukasik – ,, Dżoncio"

                    Sebastian Bogucki – ,,Mowa ptaków"

W roku szkolnym 2019/ 2020 odbył się także dwuetapowy konkurs ortograficzny dla klas IV- VIII. W jego wyniku został wyłoniony Szkolny Mistrz Ortografii. W tym roku tytuł przypadł uczniom z klasy VI oraz VII:

1. Magdalena Czerpak – kl. VI

2. Karol Łukasik – kl. VII

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom za udział w konkursach i zachęcamy do udziału w przyszłym roku szkolnym.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 

Więcej artykułów…

 1. Pora egzaminów
 2. Nasz udział w akcji „Góra grosza”
 3. Konsultacje dla uczniów
 4. 1 czerwca - Dzień Dziecka 2020
 5. 30 lat Samorządności
 6. Dla ósmoklasistów
 7. Komunikat dyrektora
 8. Wyróżnienie w konkursie KRUS
 9. Pamiętajmy o naszym wielkim rodaku!
 10. Klub Młodego Programisty
 11. KOMUNIKAT
 12. Opieka w przedszkolu
poprz.12345678910nast.