Galeria

24Wrzesień IV Festiwal Piosenki Patriotycznej

W dniu 20 września 2020r. odbył się w Turobinie IV Festiwal Piosenki Patriotycznej. Brało w nim udział wielu artystów, prezentując bardzo ciekawe utwory. Jak co roku nasza szkoła też wzięła w nim udział. Reprezentowały nas dwie uczennice z klasy VI – Amelka Dziewa i Kasia Gąbka. Dziewczęta zaśpiewały dwie piosenki: „Matczyne ręce” i „Chłopaki z AK”. Wśród publiczności towarzyszyły naszym uczennicom pani dyrektor Jolanta Dzwolak, pani Zofia Batorska, która przygotowywała je do występu oraz pani Małgorzata Kolano. Za udział otrzymaliśmy statuetkę i dyplom. Bardzo chętnie bierzemy udział w takich imprezach gdyż dzięki temu rozbudzamy i pogłębiamy postawy patriotyczne, oddajemy hołd bohaterom poległym w obronie ojczyzny, a także integrujemy się ze społecznością lokalną.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
21Wrzesień Sprzątanie świata 2020

W dniu 18 września 2020r po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie świata”, która w tym roku przebiegała pod hasłem: „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Nasi uczniowie zaopatrzeni w rękawiczki i worki przeszyli po uczęszczanych drogach naszej miejscowości i zebrali pozostawione tam śmieci. Jednocześnie podczas wspólnych rozmów z wychowawcami poruszali temat dotyczący prawidłowej segregacji plastiku w gospodarstwach domowych oraz do rezygnacji z plastiku tam, gdzie jest to możliwe. „Sprzątanie świata” to nie tylko okazja, żeby posprzątać wokół siebie i usunąć śmieci – to także ważna działalność edukacyjna.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
12Wrzesień Narodowe Czytanie 2020
sobota, 12, wrzesień 2020 21:13

Wraz z początkiem roku szkolnego uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciel bibliotekarz intensywnie rozpoczęli działania związane z promocją czytelnictwa. „Narodowe Czytanie” jest doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się z wyjątkowymi pozycjami literatury polskiej. W tym roku 5 września odbyła się 9 edycja ogólnopolskiej akcji ,,Narodowe Czytanie”, podczas której Polacy w wielu miejscowościach w kraju i za granicą czytali dramat Juliusza Słowackiego  „Balladyna”.

Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej, uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w tym wydarzeniu, które miało miejsce w dniu 7 września 2020 r. Uczniowie wysłuchali tekstu listu Prezydenta Andrzeja Dudy skierowanego do uczestników akcji oraz zapoznali się z życiorysem Juliusza Słowackiego i tematyką utworu ,,Balladyna”. Następnie chętni uczniowie z klas VII-VIII wraz z dyrektorem szkoły i nauczycielem bibliotekarzem czytali z podziałem na role fragmenty ,,Balladyny”. W ten sposób nasza szkoła po raz kolejny dołączyła do pokaźnej liczby miejsc, które podjęły się uczestnictwa w „Narodowym Czytaniu”.

Zdjęcia w galerii.

Czytaj więcej...
 
04Wrzesień Witamy nowy rok szkolny 2020/2021
piątek, 04, wrzesień 2020 08:58

Dzień 1 września przywitał nas ulewnym deszczem. Jednak nie popsuł nam humorów, gdyż wszyscy –  uczniowie, nauczyciele, rodzice z niecierpliwością oczekiwaliśmy wznowienia zajęć szkolnych. Tradycyjnie już nowy rok rozpoczęliśmy o godz. 8 od uczestnictwa we mszy św. odprawionej przez księdza proboszcza w kościele w Gilowie. Następnie zachowując zasady sanitarne spotkaliśmy się na krótko w sali gimnastycznej, gdzie pani dyrektor Jolanta Dzwolak powitała wszystkich oraz podała najważniejsze informacje o organizacji pracy szkoły. Potem uczniowie każdej klasy spotkali się z wychowawcami i dokładnie zapoznali się z wymogami sanitarnymi obowiązującymi na terenie szkoły. Mamy wielką nadzieję, że będziemy bez przeszkód kontynuować naukę w murach szkolnych.

Czytaj więcej...
 
28Sierpień Bezpieczny powrót do szkół - wskazówki dla rodziców i dzieci
piątek, 28, sierpień 2020 21:05

Czytaj więcej...
 
26Sierpień Wspólny list Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego
środa, 26, sierpień 2020 21:15

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski i Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas skierowali do rodziców uczniów specjalny list. Zachęcamy rodziców o zapoznanie się z jego treścią.

Wspólny list do rodziców MEN GIS.

Czytaj więcej...
 
13Sierpień Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021
czwartek, 13, sierpień 2020 10:34

  1. Wdrażanie nowej podstawy programowej w szkołach ponadpodstawowych ze szczególnym uwzględnieniem edukacji przyrodniczej i matematycznej. Rozwijanie samodzielności, innowacyjności i kreatywności uczniów.
  2. Wdrażanie zmian w kształceniu zawodowym, ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia osób dorosłych.
  3. Zapewnienie wysokiej jakości kształcenia oraz wsparcia psychologiczno – pedagogicznego wszystkim uczniom z uwzględnieniem zróżnicowania ich potrzeb rozwojowych i  edukacyjnych.
  4. Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych.
  5. Działania wychowawcze szkoły. Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych.

 

Czytaj więcej...
 
22Lipiec Konkurs KRUS na rymowankę
środa, 22, lipiec 2020 09:05

Nudzisz się w wakacje? Oto propozycja dla ciebie – weź udział w konkursie organizowanym przez KRUS, a może uda się zdobyć nagrodę. Ważne informacje o konkursie pod adresem: www.krus.gov.pl/aktualnosci/dokument/artykul/dobrze-sie-czuje-gdy-o-bezpieczenstwie-rymuje/  Powodzenia!

Czytaj więcej...
 

Więcej artykułów…

  1. Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
  2. Nasz sukces w regionalnym konkursie – Projekt z ZUS
  3. Informacja o zakończeniu roku szkolnego
poprz.12345678910nast.